O stronie - tłoO stronie - tło

Nasz zespół organizuje zajęcia dla dzieci i młodzieży już od kilkunastu lat. W naszym gronie są specjaliści z różnych dziedzin – animatorzy, twórcy gier, historycy i architekt.

W 2004 roku rozpoczęliśmy realizację śmiałego pomysłu – budowy średniowiecznej osady w Rezerwacie Archeologicznym w Gieczu. Po kilku pierwszych próbach, wiedzieliśmy, że trafiliśmy w dziesiątkę! Szybko okazało się, że podczas budowania doskonale ucząc bawią się, a bawiąc uczą się zarówno dzieci i młodzież, jak też dorośli.
 

O nas

Uczestnicy warsztatów w Gieczu na antresoli osady edukacyjnej.

O nas

Projekt osady (autor mgr inż. Juliusz Dudniczek)

Po zakończeniu średniowiecznej przygody w Gieczu warsztaty odbywały się na terenie Narodowego Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie pod Poznaniem. Tym razem podjęliśmy temat budownictwa szachulcowego i konstrukcje osady budowane były niemal bez użycia gwoździ.

O nas
O nas

Doświadczenia zdobyte z Szreniawie pozwoliły na realizację dalszych projektów. Warsztaty z dawnych technik rzemieślniczych prowadziliśmy m.in. na otwarciu Bramy Poznania czy na terenie poznańskiego Starego Zoo.  

O nas
O nas

Obecnie nasze warsztaty prowadzimy w wyjątkowym miejscu – na terenie poznańskiego Ogrodu Dendrologiczego, prowadzonego przez Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

 

To niesamowite miejsce znajduje się nieopodal centrum Poznania – pomiędzy Sołaczem, a Golęcinem. Wejście od strony ul. Warmińskiej.

 

W ogrodzie można znaleźć najliczniejsze gatunki drzew i krzewów, które tworzą jedyny w swoim rodzaju w Poznaniu park leśny, w którym różnica wysokości terenu wynosi 20 metrów i który charakteryzuje się wielką różnorodnością rosnących okazów drzew i krzewów. Początki parku sięgają 1922 roku i są związane z koniecznością zachowania unikalnych okazów roślin oraz realizowania celów dydaktycznych i naukowych.